Hírek
2021. Február 16. 17:04, kedd |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Félmilliárdos pénzmosásért ítéltek el négy embert Miskolcon

Pénzmosás miatt 1 év 10 hónap és 4 év 3 hónap közötti szabadságvesztésre ítélt négy embert hétfőn a Miskolci Törvényszék. A vádlottak sikkasztásból származó csaknem 500 millió forintot próbáltak legalizálni.
A törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a bíróság által megállapított tények szerint a négy vádlott csaknem 500 millió forint elrejtését vállalta egy Thaiföldre szökött ismerősük kérésére. Az összeg egy pénzszállító cég sérelmére elkövetett sikkasztásból származott, és ezzel a vádlottak tisztában voltak.
Mivel a vádlottak tudták, hogy ekkora összeget nem egyszerű tisztára mosni, a bankjegyeket műanyag hordókban helyezték el, majd a hordókat az egyik vádlott ingatlanának közelében elásták.
A pénz egy részéből később sporteseményekre fogadtak, szlovákiai kaszinókban próbáltak szerencsét - és így még haszonra is szert tettek -, az elsőrendű vádlott értékes gépkocsit vásárolt és nagy értékű életbiztosítást kötött. A többi vádlott ingatlant vett, illetve hiteleiket törlesztették.
Az elásott bankjegyek egy része elázott, ezeket sérült bankjegyekként váltották be budapesti és miskolci bankfiókokban, több mint 60 millió forint értékben.
A bíróság a vádlottakat pénzmosás bűntettében mondta ki bűnösnek és 1 év 10 hónap és 4 év 3 hónap közötti szabadágvesztésre ítélte őket. A negyedrendű vádlott esetében a büntetés végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztették.
A bíróság a szabadságvesztés mellett a vádlottakkal szemben vagyonelkobzást is elrendelt, 20 és 226 millió forint közötti összegben, a negyedrendű vádlott esetében a vagyonelkobzás két ingatlanra vonatkozik.
Az ítélet nem jogerős, mivel a vádlottak védői fellebbeztek. Az ügyészség három nap gondolkodási időt tartott fenn az esetleges jogorvoslat bejelentésére - közölte a törvényszék.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Február 28. 08:10, vasárnap | Kék hírek
Letartóztatta a bíróság a csepeli késes támadót
Letartóztatásba helyezte a nyomozási bíró - nem végleges végzésében - azt a férfit, aki késsel arcon szúrt egy nőt egy csepeli autóbuszon - közölte a Fővárosi Főügyészség szombaton az MTI-vel.
2021. Február 27. 14:11, szombat | Kék hírek
Megkéseltek egy fiatal férfit Zuglóban
Életveszélyes sérüléseket szenvedett egy 23 éves férfi, akit támadója - szóváltás után - Zuglóban, egy buszmegállóban szúrt meg - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu oldalon.
2021. Február 27. 08:00, szombat | Kék hírek
Elítélték a feleségét késsel és baltával megölő férfit
A Tatabányai Törvényszék első fokon 17 év fegyházbüntetésre ítélt egy tatai férfit, aki késsel és baltával megölte a feleségét - közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.
2021. Február 26. 14:09, péntek | Kék hírek
Nagy csapást mért a rendőrség egy Csorna környéki drogbandára
Összehangolt akcióban csaptak le a rendőrök egy kábítószer terjesztésével foglalkozó csoport tagjaira Csornán - közölte a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu honlapon.