Hírek
2011. Július 14. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Félig hím, félig nőstény pillangó kelt ki Londonban
A tudósok nagy meglepetésére egy félig hím, félig nőstény pillangó kelt ki a londoni Természettudományi Múzeum lepkeházában.
Az ilyen rovarok nagyon ritkák: a szakemberek szerint a múzeumban tárolt 4,5 millió lepkéből csupán 200 olyan példány található, amely mindkét nem jellegzetességeit magán viseli.
A pillangó hatalmas érdeklődést váltott ki: egyik szárnya ugyanis a hímekre jellemző jegeket mutatja, míg a másik a nőstényekre jellemzően díszesebb. A tudósok elmondták: a jelenség oka, hogy a megtermékenyítés során nem különülnek el egymástól egyértelműen a férfi és a női nemi kromoszómák, így az állat egyszerre lesz hím és nőstény - írja a BBC Nature.
Az ilyen élőlényeket a szaknyelvben gynandromorfnak nevezik - a lepkék esetében csupán az egyedek 0,01 százaléka születik úgy, hogy mindkét nem jellegzetességeit magán hordozza. Ráadásul az állatoknak nem csupán a szárnya, hanem a nemi szervei is kétfelé szakadnak, és a csápok is különböző hosszúságúak - ugyanúgy, ahogyan a nőstényeké és a hímeké sem egyforma.
A szakemberek szerint a pillangó nagyjából egy hónapig él majd - ezután természetesen a Természettudományi Múzeum gyűjteményébe kerül a hihetetlenül ritka példány.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
