Városlista
2025. december 24, szerda - Ádám, Éva

Hírek

2018. Október 03. 17:30, szerda | Belföld
Forrás: mti

Fegyházbüntetésre ítéltek egy kalauzt fenyegető férfit

Fegyházbüntetésre ítéltek egy kalauzt fenyegető férfit

Hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetést szabott ki közfeladatot ellátó személy ellen felfegyverkezve elkövetett erőszak miatt a Sátoraljaújhelyi Járásbíróság egy férfira, aki egy vonaton késsel fenyegetőzött.

Gyurán Ildikó, a Miskolci Törvényszék szóvivője az MTI-vel szerdán közölte, a férfi gyógyszertől bódult állapotban, menetjegy nélkül szállt fel a Sátoraljaújhelyről Szerencsre közlekedő vonatra, és amikor a kalauz a jegyét kérte, kést rántott. A fegyverrel hadonászott és életveszélyesen fenyegetőzött, azt kiabálta: megöl mindenkit. A kalauz kihátrált a kocsiból és a többi utast is átterelte egy másik vagonba.

A vádlottat a kiértesített rendőrök a szerencsi állomáson megbilincselték és előállították.

Mivel a kalauz közfeladatot ellátó személy, a hivatalos személyekkel azonos büntetőjogi védelemben részesül, ezért a bíróság a vádlottat hét és fél év végrehajtandó fegyházbüntetésre ítélte, kimondva: a már többszörösen büntetett férfi feltételes szabadságra nem bocsátható. A döntés nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.