Városlista
2026. augusztus 4, kedd - Domonkos

Hírek

2018. Március 01. 13:33, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Extrém hideg és hó után jön az ónos eső

Extrém hideg és hó után jön az ónos eső

Több helyen havazás és ónos eső nehezítheti a közlekedést a következő napokban - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki veszélyjelzésében azt írta: délutántól, estétől délnyugaton, délen újabb havazás kezdődik, éjfélig akár 9 centiméternyi porhó hullhat. Az 5 centiméter feletti hómennyiség Baranyában és Somogy megye déli felében valószínű.

Csütörtökön a megélénkülő, Sopron környékén megerősödő délkeleti szél okozhat a Dunántúl északnyugati részén helyenként kisebb hóátfúvást. Estétől viszont mérséklődik a légmozgás.

Pénteken tovább folytatódik a havazás. Nagy területen eshet 5 centiméter feletti hómennyiség. A legtöbb hó délnyugaton és az Alföld déli részén várható, ezeken a részeken további 8-12 centiméter hóréteg alakulhat ki.

Kiemelték továbbá, hogy pénteken estefelé a délkeleti és déli tájakon (legfőképp Csongrád és Békés megyében) ónos esőre, fagyott esőre is számítani kell.

A Magyar Közút közleményében azt írta: az előrejelzések szerint péntektől országszerte változó intenzitású és halmazállapotú csapadék, pénteken és vasárnap ónos eső is várható a déli határ mentén. Ezért a szakemberek arra kérik az autósokat: a következő napokban is fokozott óvatossággal közlekedjenek és csak megfelelő téli gumikkal induljanak útnak - emelték ki.

A társaság mind a 93 mérnökségén továbbra is 12 órás váltott műszakokban látják el feladataikat a szakemberek. A hóeltakarítási és síkosságmentesítési munkákat először a gyorsforgalmi úthálózaton és a főutakon, majd a felüljárókon és hidakon, a településeket összekötő mellékutakon, végül az alacsonyabb forgalmú bekötőutakon végzik el a szakemberek - fejtette ki a közútkezelő, amely külön felhívta a figyelmet: ónos esőben nehezebb a síkosságmentesítés, mivel a csapadék lemoshatja a burkolatra kiszórt sót.

A közútkezelő autósoktól azt kéri, utazás előtt tájékozódjanak az aktuális útviszonyokról. A társaság megyei diszpécsereinek és az Útinform munkatársainak minden telefonos elérhetősége megtalálható a www.utinform.hu és a www.kozut.hu oldalon. Az Útinform weboldalán kora reggeltől késő estig, mindennap háromóránként tesznek közzé országos összesítést az aktuális útviszonyokról - áll a közleményben.

Címkék: ónos eső, fagy, hideg, tél

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 04. 23:00, kedd | Belföld

GENEZIS – Magyar Misztériumjáték

"Pillanatképek a magyar nemzet sok ezeréves történelméből.”

2026. Augusztus 04. 13:00, kedd | Belföld

Szeptember elején indul az Ide Buda! 1686 emlékév

A Budavári Önkormányzat Ide Buda! 1686 elnevezéssel indít emlékévet Buda visszafoglalásának 340. évfordulója alkalmából.

2026. Augusztus 04. 10:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: Hamarosan kezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

A zalaszentiváni deltavágány és az új megálló kivitelezésével elkezdődik a közvetlen vasúti kapcsolat építése Szombathely és Zalaegerszeg között - közölte közösségi oldalán hétfőn Vitézy Dávid.

2026. Augusztus 04. 07:47, kedd | Belföld

BKK: fejlesztések kezdődnek a Nagykörút teljes megújulásáig