Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2021. Október 21. 15:01, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu/illusztráció: pixabay

Európai TOP szökevényeket fogtak el a magyar fejvadászok

Európai TOP szökevényeket fogtak el a magyar fejvadászok

A szlovén rendőrség által keresett különösen veszélyes külföldieket fogtak el a magyar rendőrök Győrben.

Egy horvát nemzetiségű 45 éves férfit és 25 éves társát azzal gyanúsít a szlovén hatóság, hogy 2020. május 26-án Szlovéniában, Nova Gorica városban található bár előtt több lövést adtak le egy helyi lakosra azért, hogy megöljék.

Az áldozat el tudott menekülni és elrejtőzni, így a gyilkosságot nem sikerült végrehajtani - közölte a rendőrség.

A szlovén rendőrség információja szerint a két ember több, Horvátországban és Olaszországban elkövetett leszámolásos bűncselekménnyel hozható összefüggésbe, így megtalálásuk és elfogásuk elsőbbséget élvezett a szlovén rendőröknek. Megtalálásuk érdekében mindkettőjüket feltették az EUROPOL által üzemeltetett European Most Wanted listára, ahol Európa legkeresettebb bűnözői vannak.

Felkutatásukba a szlovén rendőrség célkörözési egysége is bekapcsolódott.

A nyomozás során felmerült információk szerint a szökevények Magyarországra menekültek és hazánkban bujkálnak.

Ezért, szlovén felkérésre, az Európai Célkörözési Hálózaton (ENFAST) keresztül csatlakozott a hajszába a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda azzal a feladattal, hogy derítsék fel tartózkodási helyüket és fogják el őket.

A KR NNI Életvédelmi és Célkörözési Főosztálya a szlovén társszervekkel együttműködve rövid időn belül a szökevények nyomára akadt.

Tekintettel arra, hogy különösen veszélyes bűnözőkről volt szó, elfogásukhoz a Terrorelhárítási Központ segítségét kérték. A TEK Műveleti Igazgatóságának munkatársai 2021. október 19-én délután mindkettőt Győrben elfogták.
A két horvát férfit – a szlovén európai elfogatóparancs alapján – a magyar rendőrök őrizetbe vették, kiadatásukról a bíróság később dönt.

Címkék: bűnöző, elfogás, rendőr

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.