Hírek
2018. Február 26. 18:32, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Elhárították a hibát a Paksi Atomerőmű 1. blokkjában
A Paksi Atomerőműben feltárták és kijavították azt a hétfőn reggel történt hibát, amely miatt csökkent a reaktor teljesítménye - tájékoztatta Kovács Antal, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója az MTI-t.
Hozzátette: az előírt tesztek elvégzése után megkezdték az 1. blokk felterhelését. Emlékeztetett: a turbinavédelem automatikusan leterhelte 100 megawattra a 2. turbógépcsoportot, így az 1. blokk teljesítménye 360 megawattra csökkent. Ismertette, hogy a turbinavédelem működésbe lépését és ezáltal a turbina leállását egy szabályozószelep megszorulása okozta. Ennek javítását elvégezték, majd megkezdték a blokk teljesítményének emelését az 500 megawattos névleges szintre - közölte.
A történteknek az Országos Atomenergia Hivatal honlapján közzétettek szerint nincs hatása a nukleáris biztonságra, az esemény nem jelentésköteles, hatósági beavatkozás nem szükséges.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
