Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2020. Február 22. 11:08, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elfogtak egy hackert, aki feltörte egy áruház weboldalát

Elfogtak egy hackert, aki feltörte egy áruház weboldalát

A rendőrök elfogtak egy hackert, aki egy műszaki cikkeket forgalmazó áruház weboldalát törte fel és a megrendelt árukért nem fizetett - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

A rendőrség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt indított nyomozást D. Zsolt ellen.

A hacker internetes támadása miatt az áruház weboldala úgy érzékelte, hogy a férfi az általa 22 alkalommal megrendelt nagy értékű elektronikai eszközök árát kifizette, ami valójában nem történt meg.

A 25 éves férfi az így megszerzett okostelefonok, okosórák, játékkonzolok, laptopok és az azokhoz tartozó alkatrészek egy részét megtartotta magának - illetve ismerőseinek adta -, a maradékot pedig eladásra szánta.

A rendőrök február 19-én egyszerre tartottak kutatást a férfihoz köthető több lakcímen, és lefoglalták a bűncselekményekből származó - összesen 8 millió forint értékű - elektronikai eszközöket.

A rendőrök D. Zsoltot őrizetbe vették, majd a bíróság pénteken elrendelte letartóztatását.

Címkék: elfogás, hacker

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.