Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2012. Május 16. 07:17, szerda | Belföld
Forrás: mno / MTI

Elérhető az előrefizetős árammérő

Elérhető az előrefizetős árammérő

Mostantól térítés ellenében elérhető minden E.ON ügyfél számára az eddig csak a védendő fogyasztók számára biztosított előrefizetős árammérő – közölte a társaság kedden.

A szerkezet a közlemény szerint egy feltöltőkártyás mobiltelefonhoz hasonlóan működik: az ügyfél – megtervezve a fogyasztását – előre megvásárolja a felhasználni kívánt árammennyiséget, s így elkerülheti a tartozás kialakulását vagy felhalmozását.

Az előrefizetős árammérő különösen albérletek, önkormányzati bérlakások, illetve nyaralók esetében nyújt ideális megoldást a tulajdonosok számára. Így nincs többé számlatartozást felhalmozó bérlő, a szezonálisan vagy időszakosan használt ingatlanok esetében pedig nem okozhat gondot a változó energiafelhasználás az elszámoláskor, hiszen nincs utólag érkező számla.

A feltöltés úgy történik, hogy az ügyfél az új mérő mellé kapott kártyája segítségével megjeleníti mérőjének adatait, és megadja a feltölteni kívánt összeget. A befizetésről egy bizonylatot kap, majd az azon szereplő kódot a mérőbe billentyűzve a feltöltött összeg azonnal aktiválódik.

A fogyasztás alakulása egyszerűen követhető a mérőn. A kijelző kilowattórát mutat és visszafelé számol – tehát mindig a még felhasználható mennyiség látható rajta. Mivel országosan több mint 600 feltöltőpont áll rendelkezésre (ezek kiemelten élelmiszerüzletek és újságárusok), nincs szükség a postán vagy az ügyfélszolgálati irodában történő sorban állásra, a feltöltés a szokásos napi vagy heti bevásárlással együtt intézhető.

Az előrefizetős mérő felszerelését költségtérítés ellenében kérhetik az ügyfélszolgálati irodákban azon E.ON ügyfelek, akik nem tartoznak a szolgáltatónak. A védendő ügyfelek számára az előrefizetős mérő felszerelése továbbra is díjmentes.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Nagy Bálint: az idén több mint 800 kilométernyi útszakasz újul meg országosan

2010 óta a Magyar Közút kezelésében lévő 30 ezer kilométernyi útból több mint hétezer teljes egészében megújult, az idén pedig további több mint 800 kilométernyi szakasz újul meg

2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.