Hírek
2022. Június 22. 19:11, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Eladta a kocsit pedig nem is az övé volt
Sikkasztás miatt hat hónap, végrehajtásában 3 év 6 hónapra felfüggesztett börtönbüntetésre, és 100 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a bíróság azt a különös visszaeső férfit, aki a rábízott kocsit jogtalanul eladta.
2020 júniusában a sértett értékesíteni kívánta a tulajdonát képező személykocsit. Az elkövető férfi jelentkezett nála azzal a szándékkal, hogy megvásárolná a járművet. Az eladó és a vádlott megállapodtak abban, hogy a vádlott elviszi a járművet egy autószerelőhöz, és amennyiben a kocsi működőképes, az adásvétel részleteit megbeszélik. A férfi a kocsit 2020. június 15-án egy tatabányai parkolóból elvitte, azonban az ellenértékét nem fizette meg és a 100 ezer forint értékű járművet sem szolgáltatta vissza, hanem azt eltulajdonította oly módon, hogy néhány napon belül egy ismeretlennek eladta.
A bíróság most ítélte el. Az elsőfokú ítélet jogerős, azt az ügyész, vádlott tudomásul vette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
