Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2020. Március 31. 14:04, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon

Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon - mondta Rajnai Zoltán, Magyarország kiberkoordinátora az M1 hétfő esti műsorában.

Kiemelte, hogy a koronavírus-járvány miatt sokan otthonról dolgoznak, és a home office munkalehetőségben a cégek feladata is, hogy gondoskodjon a biztonságról, többek között olyan hálózatról, amely megfelelő tikosítással, adatvédelemmel rendelkezik.

Felhívta a figyelmet arra is, hogy akik hazaviszik a céges eszközöket és az otthoni hálózaton kezdik el azokat használni, kellő biztonságtudatosággal dolgozzanak, győződjenek meg arról, hogy az otthoni hálózat, a számítógép mennyire biztonságos, jelszóval védett-e, megakadályozható-e az illetéktelenek hozzáférése.

Kitért arra is, hogy a chatprogramok, videokonferencia programok általában rendelkeznek bizonyos titkosítással, de ehhez is megfelelő biztonságtudatos viselkedés szükséges. A szakértő azt ajánlotta, hogy szenzitív adatokat ne osszanak meg, és csak azokat hívják meg a beszélgetésbe, akiket lehet.

Címkék: bűnözés, kiber

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben

A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.

2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld

10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére

2026. Január 05. 06:53, hétfő | Belföld

Több hullámban érkezik havazás január első hetében