Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2021. Szeptember 22. 17:11, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre kevesebb a szabálytalanság a Balatonnál

Egyre kevesebb a szabálytalanság a Balatonnál

Egyre kevesebb a szabálytalanság a Balatonnál, két évvel ezelőtt még minden negyedik, az idén már csak minden hatodik balatoni vállalkozásnál találtak valamilyen szabálytalanságot a NAV munkatársai

- közölte az adóhivatal szerdán az MTI-vel. Kiemelték, még tart az előre meghirdetett akciósorozat ellenőrzési anyagainak feldolgozása, eddig az adóhivalt mintegy 34 millió forint bírságot szabott ki a szabálytalanságok miatt.

A közleményben felidézik, hogy a NAV revizorai az idén júliusban és augusztusban a vendéglátóhelyeket, a strandokon árusítókat és a szálláshely-szolgáltatókat ellenőrizték. Többek között a nyugta- és számlaadást, az alkalmazottak bejelentését, az online pénztárgépek szabályos használatát és a készpénzkészlet kezelését vizsgálták csaknem kétezer alkalommal. A mintegy 300 mulasztás kétharmadánál nem adtak nyugtát, 67 vállalkozó pedig feketén foglalkoztatta alkalmazottjait, 11 esetben az online pénztárgépet nem használták megfelelően vagy jövedéki szabályokat sértettek meg a kereskedők.

A súlyosan mulasztók utólagos adóellenőrzésekre is számíthatnak - közölte a NAV.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.

2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld

OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása

A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld

Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében

Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.