Hírek
2021. December 11. 15:30, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre biztosabbnak érzik állásukat a fiatalok egy felmérés szerint
Az előző negyedévben már a fiatalok 62 százaléka biztosnak látta az állását, bár tízből csak négy érezte úgy, hogy megbecsülik a munkahelyén - közölte a K&H szombaton az MTI-vel.
A korábbiakkal összevetve a bank fordulatként értékelte az adatokat, hiszen a huszonéves korosztályból a második negyedévben még csak 52 százalék gondolta biztosnak a helyzetét munkavállalóként. A járvány előtti felmérések szintén 60 százalék fölötti arányt mértek, egy éve viszont csak 45 százalékot - tették hozzá.
A felmérésből kiderül, hogy további egyharmad átlagosnak gondolja a munkahelyén a kilátásait, míg a tavalyi azonos időszakban 24 százalék válaszolt ugyanígy. Bizonytalannak viszont csak 6 százalék látja a helyzetét, ami jelentős csökkenés éves összevetésben. A munkahelyi megbecsülésről szóló visszajelzésekben ugyanakkor nincs jelentős változás, az elmúlt másfél évben nem érte el az 50 százalékot azok aránya, akik szerint értékelik őket az állásukban - tették hozzá.
A K&H ifjúsági index kutatás 2012 óta negyedéves rendszerességgel méri a 19-29 év közötti, városokban élő fiatalok elégedettségét és várakozásait. A vizsgálatban 2016 óta negyedévente 300 fiatal vesz részt. A minta reprezentatív a 19 és 29 év közöttiekre nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. Az idei harmadik negyedéves felmérést augusztus 27. szeptember 7. között készítették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
