Hírek
2011. Augusztus 04. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy hacker mindfelett?
Egyetlen állam hackerei követhették el az utóbbi öt év kibertámadásainak túlnyomó részét.
Melyek egyaránt sújtották az Egyesült Államok, Dél-Korea vagy az ENSZ hálózatait – állítja szerdai jelentésében a McAfee számítógép-biztonsági cég. A jelentés ugyanakkor nem nevezi meg az érintett országot.
A McAfee 14 oldalas összefoglalójában felidézte az elmúlt években regisztrált legkomolyabb hackertámadásokat – a vizsgált időszakban összesen 72 kormány, nemzetközi szervezet és cég rendszereit törték fel az ismeretlen támadók. Meghekkelték például az Egyesült Államok, Tajvan, India, Dél-Korea, Vietnam és Kanada kormánya, a Délkelet-ázsiai Országok Szövetsége (ASEAN) oldalait éppúgy, mint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (IOC) és a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség hálózatát. Az ENSZ-t 2008-ban érte sikeres támadás, s a hackerek által nyitott rés ráadásul ez esetben két évig észrevétlen is maradt – ennyi időn keresztül juthattak belső információkhoz a genfi titkárság ügyeiről.
A biztonságtechnikai cég egyetlen országot sejt a támadások mögött, melyet azonban nem nevez meg – más szakértők azonban nevesítik is az államot: Jim Lewis szerint Kínáról van szó, hiszen a megszerzett adatok számukra különösen értékesek lehetnek. Lewis gyanúsnak tartja azt is, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság oldalát például közvetlenül a 2008-as pekingi olimpiai játékok előtt törték fel -olvasható az InfoRádió honlapján.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.
