Városlista
2025. szeptember 1, hétfő - Egon

Hírek

2020. Február 28. 07:25, péntek | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Egészségügyi ellenőrzést vezetnek be Szlovákiában a nemzetközi repülőtereken

Egészségügyi ellenőrzést vezetnek be Szlovákiában a nemzetközi repülőtereken

Szlovákiában a koronavírus veszélyével összefüggésben péntektől az ország nemzetközi repülőterein egészségügyi ellenőrzésnek vetnek alá minden utast - közölte a kormány biztonsági tanácsa (BRSR) csütörtökön.

Szlovákiának hét, nemzetközi utasforgalmat lebonyolító polgári repülőtere van, közülük a legjelentősebb az éves átlagban mintegy kétmillió utast ellátó pozsonyi Stefánik repülőtér (BTS), illetve a kassai (KSC) és a poprádi (TAT) légikikötő.

A TASR szlovák közszolgálati hírügynökség jelentése szerint a kormány biztonsági tanácsa a koronavírus veszélyével összefüggésben további intézkedéseket is hozott, ezek közé tartozik, hogy a határátkelőkön szúrópróbaszerű vizsgálják majd az utasokat, illetve az egészségügyi minisztérium hatásköre alá rendelve egy vészhelyzeti csoportot is létrehoznak, amely járvány idején a szükséges intézkedések megtételével foglalkozik majd.

Szlovákiában, bár már több gyanús esetet megvizsgáltak, eddig nem mutatták ki a koronavírus jelenlétét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának

Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -

2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld

Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.

2025. Augusztus 29. 07:11, péntek | Külföld

Az ukrán elnök felháborítónak nevezte a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért felelős ukrán egység parancsnokának kitiltását

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felháborítónak nevezte csütörtökön azt, hogy a magyar kormány megtiltotta a belépést Magyarországra annak az ukrán parancsnoknak, akinek alakulata felelős a Barátság kőolajvezeték elleni támadásért.