Hírek
2019. Május 16. 07:09, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump hamarosan Dél-Koreába megy
Donald Trump amerikai elnök Dél-Koreába látogat június végén - jelentette be a Fehér Ház szerdán.
Az elnök előbb a G20-as országcsoport Japánban tartandó csúcsértekezletén vesz részt, majd onnan utazik Szöulba.
A Fehér Ház nem közölte részletesen, hogy mik lesznek a dél-koreai elnökkel, Mun Dzse Innel folytatandó tárgyalások részletes témái, de azt felfedte, hogy az észak-koreai atomprogram biztosan szóba kerül.
Mint fogalmazott: Trump és Mun "folytatja az erőfeszítések szoros összehangolását Észak-Korea teljes és ellenőrizhető atomfegyver-mentesítése érdekében".
A G20-as csúcsértekezlet június 28-án kezdődik Oszakában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
