Hírek
2019. Május 16. 07:09, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump hamarosan Dél-Koreába megy
Donald Trump amerikai elnök Dél-Koreába látogat június végén - jelentette be a Fehér Ház szerdán.
Az elnök előbb a G20-as országcsoport Japánban tartandó csúcsértekezletén vesz részt, majd onnan utazik Szöulba.
A Fehér Ház nem közölte részletesen, hogy mik lesznek a dél-koreai elnökkel, Mun Dzse Innel folytatandó tárgyalások részletes témái, de azt felfedte, hogy az észak-koreai atomprogram biztosan szóba kerül.
Mint fogalmazott: Trump és Mun "folytatja az erőfeszítések szoros összehangolását Észak-Korea teljes és ellenőrizhető atomfegyver-mentesítése érdekében".
A G20-as csúcsértekezlet június 28-án kezdődik Oszakában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 16:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Az izraeliek elsöprő többsége szerint Irán nyerte meg a háborút
2026. Június 21. 09:00, vasárnap | Külföld
Irán bejelentette a Hormuzi-szoros lezárását
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől - számolt be a Mehr iráni állami hírügynökség.
2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát
Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.
