Hírek
2018. Június 08. 17:12, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Csökkenhet a szállás-szolgáltatás forgalmi adója
Az európai viszonylatban is magas, 18 százalékos magyarországi áfakulcs rontja a piaci szereplők jövedelmezőségét, de egy új kormányzati döntés értelmében csökkenhet a forgalmi adó a belföldi szálláspiacon
- mondta Könnyid László, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.
A kormányzat a turizmus GDP-hez való hozzájárulását 10-16 százalékkal akarja növelni a következő 12 évben, ám ehhez csökkenteni kell a forgalmi adót - fűzte hozzá.
Kifejtette, bár a jelenlegi adókulcs a csökkentett körbe tartozik, mégis csak három uniós tagállamban magasabb az áfakulcs, mint Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld
Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P
2026. Május 31. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: szombat hajnaltól ismét járnak a vonatok Veszprém és Ajka között
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Tarr Zoltán: a forrásokat mostantól nem túlárazott presztízsberuházásokra fordítjuk
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára
Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.
