Hírek
2018. Október 20. 11:47, szombat |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti:
Csaknem négymilliárd dolláros újabb hitelprogramról készül megállapodni az IMF Ukrajnával

Egy újabb, 3,9 milliárd dollár értékű, 14 hónapra szóló készenléti hitelprogram elindításának feltételeiről állapodott meg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) az ukrán vezetéssel
- hozta nyilvánosságra pénteken a pénzintézet közleményében, amelyet az UNIAN ukrán hírügynökség ismertetett.
A tájékoztatás szerint a megállapodást a hitelprogramról az IMF igazgatótanácsának kell jóváhagynia. A testület pedig a kérdéssel azután fog foglalkozni, hogy az ukrán parlament jóváhagyja a jövő évi állami költségvetést, valamint Kijev megteszi a valutaalap által szorgalmazott lakossági gázár- és távhőszolgáltatási díj-emelést.
Pénteken rendkívüli ülést tartott az ukrán kormány, amelyen Volodimir Hrojszman miniszterelnök bejelentette: úgy határoztak, hogy november 1-jével 23,5 százalékkal megemelik a gázárat a lakossági fogyasztók számára.
Az új készenléti hitelprogram a tervek szerint a 2015-ben elindított, 17,5 milliárdos négyéves IMF-program folytatásaként indul, utóbbi határideje ugyanis jövő márciusban lejár. Ukrajna ebből eddig több részletben 8,7 milliárd dollárt kapott meg.
Az IMF küldöttsége szeptember 6-19. között tárgyalt Kijevben. A delegációnak az ukrán gazdaság aktuális helyzetéről, a kormányzat jelenlegi gazdaságpolitikájáról szerzett tapasztalatai fényében határoz az IMF még a következő, kétmilliárd dolláros kölcsönrészlet folyósításáról is.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Február 25. 11:09, csütörtök | Külföld
Kártérítést kell fizetnie egy férfinak a felesége által végzett házimunkáért egy válóperben
Kompenzálnia kell a feleségét a házasság ideje alatt elvégzett házimunkáért egy kínai férfinak egy Kínában úttörőnek számító bírósági határozat szerint, melyet egy válóperben hoztak
2021. Február 25. 09:54, csütörtök | Külföld
A fertőzöttek száma a világon 112,5 millió, a halálos áldozatoké 2,49 millió
A világon 112 536 726 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 497 263, a gyógyultaké 63 492 800 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem csütörtök reggeli adatai szerint.
2021. Február 25. 08:43, csütörtök | Külföld
Húsvét utánig meghosszabbították a korlátozásokat Olaszországban
A koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások meghosszabbítását jelentette be legalább április 6-ig az olasz egészségügyi miniszter szerdán,
2021. Február 25. 08:00, csütörtök | Külföld
Meghaladta a 18 milliót a beadott első oltási dózisok száma Nagy-Britanniában
A brit egészségügyi minisztérium szerdai ismertetése szerint meghaladta a 18 milliót a koronavírus ellen beadott első oltási dózisok száma Nagy-Britanniában.