Hírek
2018. Június 11. 11:25, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Csak az egyharmaduk megbízható a használtautó-kereskedéseknek
Az elmúlt egy évben vizsgált több mint 800 autókereskedésből mintegy 400 felelt meg az autókínálaton, a céges háttéren,
illetve a vásárlói visszajelzéseken alapuló kritériumrendszernek az ország első ellenőrzött használtautó-piacterén, a JóAutók.hu oldalon, ezért a portál becslése szerint a teljes piacon a mintegy 3000 működő autókereskedésből csupán 800-1000 tud eleget tenni a megbízhatósági feltételeknek - közölte az oldal hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a JóAutók.hu, amely egy éve kezdte meg a működését, elsőként vállalta Magyarországon, hogy csak megbízhatósági előszűréseket követően tesz ki autóhirdetést a felületére. Az eddigi - több mint 800 autókereskedés ellenőrzésén alapuló - tapasztalatok azt mutatták, hogy a vizsgált autókereskedések 49 százalékánál a nem megfelelő autóállományból, 36 százalékánál a negatív vásárlói és szakmai visszajelzésekből, 15 százalékánál pedig a nem megfelelő céges háttérből adódtak a problémák.
Az autóállomány ellenőrzésénél a leggyakoribb buktatók közül példaként említették a sorozatosan előforduló irreális kilométeróra-állást, a kínálatban található rossz műszaki állapotú, hiányos, működésképtelen vagy sérült autók jelentős súlyát, illetve a fantomkészletből történő értékesítést, amikor még nem behozott, csak ígéretként létező használt autókat árusítanak előleg vagy foglaló bekérésével.
A nem megfelelő céges háttérnél megjegyezték, hogy ez a feltétel egyaránt vonatkozott a telephely nélkül működő, jelentősebb adótartozást felhalmozó, illetve felszámolás vagy csődeljárás alatt lévő kereskedésekre is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
