Hírek
2021. Szeptember 26. 13:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Boltban tört-zúzott, nőt bántalmazott

A pásztói rendőrök őrizetbe vették a 31 éves férfit.
A rendőrségre egy kállói boltból érkezett a bejelentés szombaton 11 óra 20 perckor, miszerint egy férfi az üzlet előtti szemeteskukákat felborította, a tároló rekeszeket rugdosta, és közben kiabált. Ezt követően beszaladt az üzletbe, ahol a pénztár előtti plexi térelválasztóba ököllel beleütött, a pulton lévő tárgyakat lelökte, távozása közben a bejárat melletti konnektorból a vezetéket erőszakkal kirántotta. Cselekményével a sértettnek több tízezer forintos kárt okozott. A terhelt pár perccel később egy utcán tartózkodó férfival kiabált, őt bántalmazással fenyegette meg, és a közéjük álló nőt az arcán megütötte. A sértett a bántalmazás következtében könnyű sérülést szenvedett, aki a sérelmére elkövetett testi sértés miatt magánindítvánnyal élt – közölte a rendőrség.
A rendőrök a helyszín közelében elfogták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható 31 éves kállói lakost. A férfit a Pásztói Rendőrkapitányságra előállították és kétrendbeli garázdaság vétség, valamint egyrendbeli könnyű testi sértés vétség megalapozott gyanúja miatt kihallgatták és őrizetbe vették.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.