Városlista
2025. december 29, hétfő - Tamás

Hírek

2018. Október 26. 07:07, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Banánszállítmányba rejtett kokainnal buktak le holland bűnözők Spanyolországban

Banánszállítmányba rejtett kokainnal buktak le holland bűnözők Spanyolországban

Több mint 6 tonnányi kokaint találtak a spanyol hatóságok Dél-Amerikából érkezett banánszállítmányokba rejtve egy Málaga melletti ipartelepen - számolt be az akcióról a spanyol sajtó csütörtökön.

A hatóságok 16 holland állampolgárt tartóztattak le, egy bűnbanda tagjait, akik után már egy éve nyomoztak.

A 70 konténerben Costa Ricából érkező szállítmány Portugáliában ért európai partot, onnan szállították tovább a banánt teherautón Spanyolországba.

Az akcióban a drogszállítmány mellett több luxusautót, valamint 300 ezer euró (97 millió forint) készpénzt és lőfegyvereket is lefoglaltak.

Legutóbb áprilisban találtak banánszállítmányba rejtett kokaint a szintén andalúziai Algeciras kikötőjében. Az akkori 8,7 tonnás fogás rekordnak számított Spanyolországban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld

Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága

Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.

2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld

Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában

A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában