Hírek
2013. Január 06. 12:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu
Bajba kerülhet az Android?
Meglepetés várható az okostelefonok piacán: idén elérhető lesz a Linux alapon működő operációs rendszer, az Ubuntu okostelefonokra optimalizált operációs rendszere.
Egyelőre csak a Samsung Galaxy Nexusra jön ki pár héten belül egy próbaverzió, de az Ubuntu alapítója, Mark Shuttleworth szerint folyamatos tárgyalásban állnak a mobilgyártókkal, ami kis szerencsével azt is jelentheti, hogy bizonyos időn belül elterjedhet – és népszerűvé válhat – a többi Android okostelefonon is. Azt viszont maga Shuttleworth is elismerte, hogy a nagy áttörésig nagy valószínűséggel az operációs rendszer eddigi rajongói körében lesz népszerű – olvasható a BBC honlapján.
Az első ilyen alapú készülékekre még 2014-ig várni kell, a rendszer a jövő héten debütál Las Vegasban, a Consumer Electronics Show-n. Íme egy kis előzetes, hogy milyen is lesz a grafikája és az oprendszere.
Ubuntu?
Az Ubuntu egy könnyen kezelhető, sokoldalú, látványos megjelenésű operációs rendszer. A netbookoktól a laptopokon és az asztali számítógépeken keresztül egészen az adatközpontokban lévő óriási kiszolgálókig mindenhol jól használható. A rendszer szabadon letölthető, használható, továbbadható, tanulmányozható és módosítható igény szerint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
