Hírek
2018. Április 09. 18:15, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - Fotó:Swiss National Bank
Az új svájci 10 frankos a világ legszebb bankjegye

Az új svájci tízfrankost választotta a 2017-es év legszebb bankjegyének a Nemzetközi Bankjegy Társaság (IBNS).
A szervezet a tavaly világszerte kiadott több mint 170 új bankjegy közül választotta ki a győztest - írta a Business Insider híroldal.
A legújabb biztonsági technológiával készült svájci tízfrankoson egy karmesteri pálcával vezénylő kéz, a világ időzónáit mutató földgömb és a svájci vasútrendszert megidéző ábra látható.
Az IBNS szerint ez a második egymást követő év, hogy svájci bankó szerezte meg az év bankjegye megtisztelő címet. Tavaly a svájci 50 frankost választották a legszebbnek.
A szervezet szerint az idei verseny volt az "eddigi legszorosabb", amit az is jól jelez, hogy a győztes után következő legjobbak száma idén ötre rúgott. A "legjobb vesztesek" a norvég 100 koronás, a dzsibuti 40 frankos, a fidzsi 7 dolláros, a kanadai tízdolláros és a skót tízfontos bankjegyek lettek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld
Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése
Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.
2025. Október 01. 07:48, szerda | Külföld
Izraeli- palesztin - Benjámin Netanjahu: a hadsereg a béketervnek megfelelően a Gázai övezetben marad
2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld
Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit
Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -