Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2018. Január 27. 14:38, szombat | Belföld
Forrás: mti

Az Oscar-jelölések is jelzik, hogy sok tehetséges magyar filmes van

Az Oscar-jelölések is jelzik, hogy sok tehetséges magyar filmes van

Az utóbbi három év magyar Oscar-sikerei azt bizonyítják, hogy sok tehetséges filmes szakember dolgozik Magyarországon - mondta Dudás Viktor filmszakértő szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

A szakértő elmondta, büszkeségre adhat okot az is, hogy mindhárom film - a Saul fia, a Mindenki, valamint a Testről és lélekről - érdekesen, újító módon beszél a választott témájáról.

A Saul fia a holokausztot, a Mindenki a gyermeki tisztaságot, a Testről és lélekről pedig a szerelmet dolgozza fel egy új szemszögből - tette hozzá.

A győzelmek és a jelölés azt is bizonyítják, hogy jobbak lettek a magyar filmek, ami köszönhető a Magyar Nemzeti Filmalapnak, amellyel egy sokkal tisztább, átláthatóbb rendszer jött létre - fűzte hozzá Dudás Viktor.

Címkék: film, filmes, Oscar-díj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait

Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.