Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2019. Szeptember 24. 09:44, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Az autósok ötödét büntették az egyhetes akció alatt

Az autósok ötödét büntették az egyhetes akció alatt

Az ellenőrzött autósok mintegy ötödét büntették meg a rendőrök az egyhetes TISPOL akció alatt, amely során elsősorban a vezetés közbeni mobiltelefon-használatra fókuszáltak.

A szeptember 16. és 22. között tartott akció alatt 20 ezernél is több gépjárművezetőt ellenőriztek, közülük mintegy 4300 ellen indult eljárás – közölte a rendőrség kedden a honlapján.

Utóbbiak harmada (1436 sofőr) nem csatolta be a biztonsági övét, míg negyedük (1177 ember) használta mobiltelefonját vezetés közben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.