Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. (ÁKK) a júliusban módosított finanszírozási terve alapján mandátumot adott egy kínai renminbiben denominált, elsősorban kínai intézményi befektetőknek ajánlott devizakötvény ("pandakötvény") kibocsátásának megszervezésére Magyarország részére - olvasható az ÁKK honlapján pénteken közzétett tájékoztatásban.

A kibocsátást azzal indokolták, hogy a júniusi dollárkötvény-kibocsátás értéke a tervezettet meghaladva elérte a 4 milliárd dollárt. A sikeres tranzakcióval teljesült az éves hátralévő devizakibocsátási terv, ezért aktualizálásra volt szükség, hogy a korábbi tervben is szereplő pandakötvény-kibocsátás megvalósulhasson. A finanszírozási terv július elején elfogadott módosítása már figyelembe veszi a dollárkötvény-kibocsátást, emellett számol a pandakötvény kibocsátásával is – írták.

A közlemény szerint mind a dollárkötvény-kibocsátás, mind a pandakötvény-kibocsátás a finanszírozás rugalmasságának és biztonságának növelését szolgálja. A költségvetés likviditási tartalékai átmenetileg nőnek, kedvező piaci körülmények esetén az év végén a korábban tervezettnél nagyobb összegű devizakötvény-visszavásárlás jöhet. Ennek köszönhetően az év egészét tekintve a nettó devizakötvény-kibocsátás a júniusban elfogadott finanszírozási tervhez képest nem változik.

A kibocsátásra és az árazásra a piaci körülmények függvényében kerül sor - tették hozzá.

Címkék: kína

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?