Hírek
2018. Október 27. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mnb.hu
Adathalászati kísérletre hívja fel a figyelmet az MNB
A Magyar Nemzeti Bank logójával és a honlapjának arculatával visszaélve, elektronikus levélben küldött biztonsági figyelmeztetésnek álcázva próbálnak szenzitív adatokat kinyerni adathalászok a gyanútlan felhasználóktól
- hívta fel a figyelmet a jegybank pénteken a honlapján. A jegybank kéri, hogy semmiképpen ne kattintsanak a linkre, az MNB ilyen tartalmú levelet nem küld ügyfeleinek. A szükséges intézkedéseket a pénzintézet az ügyben megtette - tették hozzá.
A csalárd levelet és a mögötte lévő adathalász portált az MNB honlapján képernyőképekkel szemlélteti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
