Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2020. Január 15. 07:29, szerda | Belföld
Forrás: mti

A volt evásoknak január 15-éig kell dönteniük az áfáról

A volt evásoknak január 15-éig kell dönteniük az áfáról

A volt evások január 1-je óta áfaalanynak minősülnek, ami azzal jár, hogy legkésőbb január 15-ig be kell jelenteniük, hogy adófizetési kötelezettségüknek hogyan kívánnak eleget tenni

- hívja fel a figyelmet az adóhatóság a honlapján. Január 1-je óta áfaalanynak minősülnek azok, akik 2019. december 31-ig az azóta megszűnt egyszerűsített vállalkozói adó (eva) formájában teljesítették adókötelezettségeiket. Ez azzal jár, hogy január 15-ig be kell jelenteniük, hogy adófizetési kötelezettségüknek az általános áfaszabályok szerint kívánnak eleget tenni, vagy az adómegállapítás valamely különleges módját alkalmazzák, illetve az alanyi adómentességet választják. Bejelentés hiányában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) úgy tekinti, hogy az adózó az általános szabályokat alkalmazza.

A tevékenységüket szüneteltető egyéni vállalkozók, valamint egyéni ügyvédek is kötelesek az áfa megállapítására vonatkozó választásukat január 15-ig bejelenteni, attól függetlenül, hogy az eva-alanyiság megszűnésének időpontjában a tevékenységüket szüneteltették. Ennek oka, hogy az áfa-alanyiság folyamatosan fennáll, tehát a szüneteltetés ideje alatt sem szakad meg - figyelmeztet az adóhivatal.

Címkék: áfa, adó, eva

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.