Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2011. November 21. 07:26, hétfő | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

A tüntetőkre támadt a katonaság

A tüntetőkre támadt a katonaság

Három ember meghalt vasárnap délután Kairó központjában, ahol az egyiptomi rendőrség és katonaság rátámadt a Tahrír téren összegyűlt több ezer tüntetőre, hogy kiszorítsa őket a térről.

A katonák és rendőrök páncélozott szállító járművek kíséretében nyomultak be a térre, s könnygázt, gumilövedékeket, gumibotot használtak a tüntetők ellen, akik azt követelik, hogy az országot irányító hadsereg jelentse be, mikor adja át a hatalmat egy polgári kormánynak.

A rendfenntartók felgyújtották a tiltakozók sátrait és transzparenseit, s kiszorították a katonai kormányzás ellen tiltakozókat, akik este, a sötétség leszállta után visszaszivárogtak és kővel kezdték dobálni az ellenük kivezényelt erők tagjait.

A könnygáztól fulladtak meg

Egy kairói kórház orvosai három halálos áldozatról számoltak be. Mindhárman a belélegzett könnygáz miatt fulladtak meg. Velük ötre emelkedett a halottak száma.

Címkék: egyiptom

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld

Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában

Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.

2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld

kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA

Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.