Városlista
2025. november 23, vasárnap - Kelemen

Hírek

2015. Szeptember 16. 07:53, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A rendőrség a megfelelő erőkkel biztosítja a kerítést Röszkén

A rendőrség a megfelelő erőkkel biztosítja a kerítést Röszkén

A rendőrség a megfelelő erőkkel biztosítja a kerítést Röszkén, ahol a migránsok egy nagyjából \"százfős aktív magja\" próbálja hergelni a többieket, és elutasítják a menedékkérelem benyújtását

- jelentette ki Bakondi György miniszterelnöki főtanácsadó az M1 aktuális csatorna kedd esti műsorfolyamában.

Közölte: a rendőrség komoly erőkkel van jelen az egész szerb határszakaszon. Bakondi György hozzátette: meg van győződve arról, hogy a szerb hatóságokkal közösen rendeződni fog a helyzet Röszkén.

A bevándorlók az első napon több mint 70 menekültügyi kérelmet nyújtottak be. Közülük a hatóságok mintegy negyvenet elutasítottak - mondta.

Bakondi György kitért arra is, hogy a kedden hatályba lépett szigorúbb jogszabályok nyomán - többek között a kerítés megrongálása miatt - a rendőrség több mint 250 külföldivel szemben intézkedett.

Kovács Zoltán kormányszóvivő kiemelte, hogy kedden európai szinten is több fejlemény történt a migrációs probléma kezelésére. A kormányszóvivő szerint részben a magyar javaslatok érvényesülnek, többen döntenek a határok megerősítéséről, a határellenőrzés visszaállításáról.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.