Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2018. Január 28. 17:03, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

A nőknél és a vegetáriánusoknál a leggyakoribb a vashiányos vérszegénység

A nőknél és a vegetáriánusoknál a leggyakoribb a vashiányos vérszegénység

A nőknél a terhesség, a szoptatás, a menstruáció miatt is kialakulhat vashiányos vérszegénység, ami még a vegetáriánusok körében a leggyakoribb

- mondta Várkonyi Judit, a Semmelweis Egyetem 3. Belgyógyászati Klinikájának egyetemi docense az M1 aktuális csatornán vasárnap.

A vashiány felléphet a fejlődésben lévő gyerekeknél is, amikor a szervezet vasigénye nagyobb. A vashiányos vérszegénység kialakulása jól tisztázott, ez a világon a leggyakoribb betegség - tette hozzá.

A vérszegénység tünetei a gyengeség, a fáradékonyság, koncentráció csökkenése, a körmök és a haj töredezése, sápadtság - sorolta.

Hozzátette: a vaspótlásra a táplálék - döntően a hús, elsősorban a máj - a normál forrás, ha ez nem segít, akkor jönnek szóba a vaskészítmények.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 25. 16:00, szombat | Életmód

NAV: csaknem egymillióan már beadták az szja-bevallásukat

2026. Április 25. 14:00, szombat | Életmód

Kihajtási ünnep, kézművesvásár és világörökségi pusztanap a Hortobágyon

A több évtizedes hagyományt követve, Szent György-napjához kötődve ma áthajtják a téli szállásaikat elhagyó állatokat a hortobágyi Kilenclyukú hídon, és elindítják a jószágokat a nyári legelőhelyekre

2026. Április 21. 16:00, kedd | Életmód

MME: ne vigyük haza a madárfiókákat!

A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ezért ne vigyük haza őket - hívja fel a lakosság figyelmét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).