Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2011. Szeptember 26. 07:21, hétfő | Életmód
Forrás: OrientPress

A krónikus betegségek csődbe viszik az egészségügyet

A krónikus betegségek csődbe viszik az egészségügyet

Rák, diabétesz, mentális betegségek, szívproblémák és légúti megbetegedések - öt krónikus betegség, amely a Gazdasági Világfórum tanulmánya szerint a következő húsz évben 47 trillió dollárt fog felemészteni.

Az öt krónikus, vagy más megfogalmazásban nem fertőző betegség több mint 36 millió embert öl meg évente, és további több tízmillióan fognak áldozatául esni a jövőben. Ez a globális éves GDP négy százalékát fogja kitenni a következő két évtizedben - olvasható a Világgazdasági Fórum jelentésében.

Ez nem egészségügyi, hanem gazdasági kérdés, és a társadalom minden részét érinti - hívta fel a figyelmet a probléma súlyosságára Eva Jane-Llopis, aki a szervezeten belül a krónikus betegségekkel foglalkozik.

A kutatást vasárnap tették közzé, az ENSZ kétnapos tanácskozása előtt, amelyen a nem fertőző betegségek hatása és kezelése volt a téma. A világszervezet célja egy globális akcióterv kidolgozása, hogy csökkentsék ezen 'költséges betegségek' hatásait.

Bár sokan úgy hiszik, hogy ezek a betegségek főleg a gazdag országokra jellemzőek a zsíros és cukros ételek, valamint az alkohol túlzott fogyasztása, a mozgásszegény életmód és a dohányzás miatt, a szegényebb nemzetek is mélyen érintettek: a nem fertőző betegségek okozta halálozások 80 százaléka az alacsony vagy közepes jövedelmű országokban fordul elő - tájékoztatott az Inforádió.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód

A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól

Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.

2026. Április 11. 12:00, szombat | Életmód

Ma van a magyar költészet napja

Ma van a magyar költészet napja; az ünnep alkalmából országszerte irodalmi programok, tárlatvezetések, könyvvásárok és számos más rendezvény várja az érdeklődőket.

2026. Április 11. 12:00, szombat | Életmód

Látványos csillaghullás lesz megfigyelhető április 22-én

Április 22-én éri el maximumát a Lyridák meteorhullása, emellett négy égitest látványos együttállása is megfigyelhető lesz az égbolton - közölte az MTI-vel pénteken a Svábhegyi Csillagvizsgáló.

2026. Április 10. 18:00, péntek | Életmód

Gödöllőn adják elő június végén a Csíksomlyói passiót

A magyar szabadság napja alkalmából június végén Gödöllőn, a Világfa előtt adja elő a Nemzeti Színház a Csíksomlyói passiót, együttműködve a város művészeti együtteseivel