Hírek
2020. Július 30. 16:02, csütörtök |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A koronavírus mutációja segíti a terjedését
Láthatóan kedveznek a vírus terjedésének azok a mutációk, amelyek tavasz óta a koronavírusban keletkeztek - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ virológusa csütörtökön az M1 csatornán.
Kis Zoltán azt mondta, a vírus könnyebben tud sokszorozódni az emberi szervezetben, a stabilitását, érzékenységét a hőmérsékletre pedig befolyásolja, hogy mennyire marad ép a burka.
Emellett az emberek fogékonyak is a vírusra, mert még új a szervezetüknek - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 07:00, hétfő | Életmód
Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. Január 05. 06:58, hétfő | Életmód
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz dobosa
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
2026. Január 04. 09:24, vasárnap | Életmód
Leendő szolgálati kutyák gazdáinak jelentkezését várja a rendőrség
2026. Január 03. 10:11, szombat | Életmód
Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás is lesz idén
Részleges nap- és holdfogyatkozás, több bolygóegyüttállás, valamint meteorrajok is megfigyelhetők lesznek idén az égbolton.
