Hírek
2019. Július 05. 07:43, péntek |
Életmód
Forrás: mti
A hőségben 8-10-szer javallott inni egy nap
Naponta 8-10-szer javallott inni, kisebb mennyiségeket - mondta Antal Emese, a TÉT Platform szakmai vezetője az M1 csatorna péntek reggeli műsorában.
Hozzátette: a szomjúság már enyhe fokú kiszáradást jelez a szervezetnek.
A szakember elmondta, hogy hőségben minden fajta folyadék jól jön, de hosszú távon a meleg italok jobban hűtenek, mint egy jeges ital. A forró étel, ital fogyasztásakor ugyanis a szervezet is elkezdi hűteni magát.
Azt is elmondta, hogy a csípős ételeknek is hasonló hatásuk van, mint a forró italoknak. A nehéz, magas kalóriatartalmú ételek viszont azért nem ajánlottak hőségben, mert azok hőtermelést jelentenek a szervezetnek.
Antal Emese a hőségben magas víztartalmú zöldségek, gyümölcsök, továbbá levesek, szószok fogyasztását ajánlotta.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 12. 07:22, szerda | Életmód
Idén ugyanannyit szánnak a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly egy kutatás szerint
Az idén ugyanannyit terveznek költeni a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly, átlagosan 75 ezer forintot a Yettel országos reprezentatív kutatása szerint.
2025. November 11. 07:39, kedd | Életmód
November végéig lehet szavazni az Év fájára
November 30-ig lehet szavazni az Év fájára, amelynek három jelöltje a kecskefűz, a hamvas éger és a rezgő nyár - közölte az Országos Erdészeti Egyesület hétfőn az MTI-vel.
2025. November 11. 07:32, kedd | Életmód
AM: új elemekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár
A Hungarikum Bizottság döntése szerint két új érték került be a Hungarikumok Gyűjteményébe, a magyar nyereg és a Pető-módszeren alapuló Konduktív Pedagógia Rendszer
