Hírek
2020. Január 16. 18:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hétvégén borús, párás idő lesz, néhol hószállingózás is lehet
Folytatódik a borús, párás idő. Emellett többfelé előfordulhat ónos szitálás, és néhol hószállingózás is lehet
– derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.
Pénteken többnyire borult, párás, többfelé ködös idő várható, csak helyenként – főként a hegycsúcsokon – süt ki hosszabb időre a nap. Hószállingózás, ónos szitálás előfordulhat. A leghidegebb órákban mínusz 6 és 0, napközben mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet, de ahol kisüt a nap, ennél pár fokkal több is lehet.
Szombaton és vasárnap is többnyire erősen felhős vagy borult, párás időre lehet számítani. Szombaton kis területen lehet napsütés. Szombat délutántól a Dunántúl nyugati felén elszórtan előfordulhat kisebb havazás, havas eső, másutt szitálás, ónos szitálás, hószállingózás lehet.
Vasárnap is főként a Dunántúlon valószínű elszórtan hószállingózás, kisebb havazás, havas eső. Ekkor a szél többfelé megélénkül, nyugaton meg is erősödhet.
A minimumhőmérséklet mindkét nap mínusz 7 és 0 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton mínusz 2 és plusz 5, vasárnap mínusz 1 és plusz 5 fok között alakulnak – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:38, kedd | Belföld
5000 vállalkozás igényelte az első hónapban a fix 3 százalékos kkv hitelt
2025. November 11. 07:34, kedd | Belföld
Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t.
