Hírek
2020. Február 21. 14:10, péntek |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A gyerekek egyharmada nem reggelizik

A kutatások szerint a gyerekek egyharmada úgy megy iskolába, hogy nem reggelizik - mondta Antal Emese dietetikus péntek reggel az M1 csatornán.
A szakember elmondta, a kamaszkorú fiataloknál ez az arány már 50 százalékra nő. A gyerekek általában időhiányra vagy az éhség hiányára hivatkoznak - tette hozzá.
Antal Emese felhívta a figyelmet arra, hogy a reggeli hiánya elhízást is okozhat, a nem rendszeres táplálkozás pedig több betegség kialakulásában is szerepet játszhat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Életmód
Ingatlan.com: négyéves rekordot döntött augusztusban a kereslet a lakáspiacon
2025. Augusztus 30. 09:19, szombat | Életmód
Geotermikus energia után kutat a Mol a Dunai Finomító területén
A Mol geotermikus energia után kutat, és ehhez 3D szeizmikus méréseket végzett a Dunai Finomító területén és környezetében, hogy megvizsgálja a geotermikus energiahasznosítás lehetőségét - közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 28. 07:50, csütörtök | Életmód
ÉKM: új időszámítás a Balatonnál, első a természeti értékek és a közhasználatú területek védelme
Valódi mérföldkőhöz érkezett a Balaton védelme, mivel a Magyar Közlönyben megjelent a tó vízparti területeinek területfelhasználási követelményeiről szóló kormányrendelet (BATÉK).
2025. Augusztus 27. 08:00, szerda | Életmód
Minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek
Az idén is minden iskolába megérkeztek az ingyenes tankönyvek és a tanítást segítő egyéb eszközök - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden Budapesten.