Hírek
2015. Augusztus 19. 07:23, szerda |
Bulvár
Forrás: MTI
A Fehér Háznak először van nyíltan transznemű alkalmazottja

Először lett nyíltan transznemű alkalmazottja az amerikai Fehér Háznak.
Barack Obama elnök kedden nevezte ki a latino származású Raffi Freedman-Gurspant az elnöki hivatal egyik személyügyi igazgatójává - jelentette az NBC televízió.
"(Raffi Freedman-Gurspan) elkötelezettsége a transznemű amerikaiak, és különösképpen a színesbőrű és szegénységben élő transzneműek életkörülményeinek javítása iránt tükrözi a jelenlegi adminisztráció értékeit" - mondta Valerie Jarrett elnöki tanácsadó.
A lépést számos szervezet üdvözölte, köztük a Transznemű Egyenlőség Nemzeti Központja (NCTE) nevű csoport is, ahol Raffi Freedman-Gurspan korábban dolgozott.
A keddi kinevezés a legutóbbi lépés az Obama-kormánynak az azonos és transzneműek jogait támogató politikájában. A Pentagon a nyár elején jelentette be, hogy feloldják a transzneműek számára a katonai szolgálatot tiltó több évtizedes szabályt. Obama tavaly írt alá elnöki rendeletet a leszbikus, homoszexuális, bi- és transzszexuális kormányzati alkalmazottak munkahelyi diszkriminációjának tilalmáról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:15, szerda | Bulvár
Cseh László is vízbe ugrik szombaton a harmadik MOL Campus Öbölúszáson
Szombaton harmadik alkalommal rendezik meg a MOL Campus Öbölúszást, amelyen több mint 1600-an ugranak vízbe.
2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár
A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat
Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.
2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Bulvár
Legkorábban június 19-én indulhat újra magyar az űrbe
Legkorábban június 19-én indulhat az Axiom-4 misszió legénysége, köztük Kapu Tibor kutatóűrhajós a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) - tette közzé a HUNOR program a Facebook-oldalán szombaton.