Hírek
2011. Október 09. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
A dobozos sörök és a PET-palackos üdítőitalok is többe kerülhetnek
Háromszorosára emelné a kormány a szeptembertől bevezetett környezetvédelmi termékdíjakat – írja a Népszabadság, a birtokába jutott tervezetre hivatkozva.
Drágulhatnak a dobozos sörök, a PET-palackos üdítőitalok, az üveges italok, a nejlonzacskók és a mobiltelefonok után fizetendő tételek. A legnagyobb emelkedésre utóbbiaknál kell számítani, ott a jelenlegi 100 forintról 500-ra növelnék a közterhet. A lap által megkérdezett illetékes szerint ez alapján az üdítőipar terhe a most fizetett 3,6 milliárdról csaknem 10 milliárd forintra nőhet. Jelenleg a gyártó mentesül a környezetvédelmi termékdíj alól, ha teljesít egy bizonyos összegyűjtési és újrahasznosítási kvótát. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
