Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2022. Április 19. 08:19, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

70 milliós kárt okozott érmegyűjtőknek három csaló

70 milliós kárt okozott érmegyűjtőknek három csaló

Több érmegyűjtőt is becsapott három férfi, aki 2018 szeptemberétől 2019 májusáig 70 millió forintos kárt okozott - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a police.hu oldalon.

Az elkövetők egy állítólagos külföldi befektető nevében jártak el, aki éremkollekciókat akar vásárolni, és hajlandó a piaci ár többszörösét fizetni. A több tízmilliós haszon reményében a kiszemelt sértetteknek először egy "reklámszerződést" kellett kötniük, és befizetniük a kollekció végső vételárának 10 százalékát - írták a közleményben.

A hitelesség érdekében nemcsak telefonon tartották a kapcsolatot áldozataikkal, hanem egyikük ügyvédi irodájában személyes találkozókat is szerveztek. A becsapott emberek végül nemhogy haszonhoz nem jutottak, de a befizetett pénzüket sem kapták vissza.

A budapesti rendőrök két gyanúsítottat üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett csalás bűntett, valamint többrendbeli csalás kísérlete és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt hallgattak ki, egyikükkel szemben ügyvédi visszaélés bűntett is felvetődött. A két férfi szabadlábon védekezik.

A harmadik feltételezett elkövető a rendelkezésre álló adatok szerint külföldön tartózkodik, ezért ellene a bíróság európai elfogatóparancsot adott ki.

A BRFK bűnügyi főosztálya vizsgálói az ügy iratait megküldték az ügyészségnek - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.