Hírek
2012. Február 23. 14:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: Népszava,fn24;szerző:Hné Hajni /kép:Népszava/
3 éve történt: Tatárszentgyörgyi roma gyilkosságok
„Emlékszel? Emlékezz!” címmel február 23-án, csütörtökön megemlékezést szervez, az Ide tartozunk! roma civil hálózat.
A résztvevők az ország százötven településén és több külföldi nagyvárosban a 2008–2009-ben romák ellen elkövetett sorozatgyilkosságok áldozatainak emlékére gyújtanak gyertyát.-számolt be az Fn24 tudósítója,Balogh Marcsi.
Olyan eseményekre emlékeznek, ami Világviszonylatban is példátlan rasszista bűncselekmény sorozatnak minősíthető:
19 esetben ért súlyos támadás romákat. Hat ember halt meg, köztük egy ötéves kisfiú, és öten szenvedtek életveszélyes sérüléseket, köztük két tizenéves kislány.
fotó:hvg
A megemlékezésben részt vevő országok:
Berlin (Németország), Brisbane (Ausztrália), Derby (Egyesült Királyság), Granada (Spanyolország), Hamburg (Németország ), Kansas City (Egyesült Államok), London (Egyesült Királyság), München (Németország), New York (Egyesült Államok), Prága (Cseh Köztársaság), Stockholm (Svédország), Toronto (Kanada)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni
A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker
